Clube Atletico Paranaense - Brazylia

Tzw. KYOCERA ARENA jest pierwszym, sponsorowanym przez korporację stadionem w Brazylii, jako iż Kyocera Mita zamierza zaznaczyć swoją obecność na rozszerzającym się rynku latynoamerykańskim. To wysoce prestiżowy zaszczyt dla wszystkich firm związanych z grupą Kyocera, a prowadzących swój biznes w Brazylii i innych krajach Ameryki Łacińskiej. Sponsoring stadionu zbiegł się w czasie z oficjalnym otwarciem biura Kyocera w Sao Paulo (Brazylia). Program piłkarskiego sponsoringu jest częścią strategii markowej Kyocera Mita, mającej na celu znaczące zwiększenie świadomości marki w Ameryce Łacińskiej, począwszy od Brazylii, jednego z największych rynków zbytu. Po za nadaniem nazwy stadionu "Kyocera Arena", Kyocera Mita partneruje klubowi Atletico w oparciu o wiele inicjatyw marketingowych, obejmujących m.in. pokazywanie logo firmowego na koszulkach piłkarskich graczy. Klub Atleticio odniósł ogromne sukcesy w ciągu ostatnich kilku lat. W 2004 awansował do serii A i był również finalistą w tzw. "Copa Libertadores" Ameryki Łacińskiej roku 2005.

www.atleticopr.com.br

Borussia Moenchengladbach - Niemcy

Borussia Monchengladbach jest klubem o bogatej tradycji, silnym składzie i wielu sukcesach, który dobrze zapowiada się na przyszłość. Klub posiada jedną z najwierniejszych społeczności kibiców piłkarskich i jest usytuowany niedaleko Niemieckiej Centrali Kyocera Mita w Dusseldorf. Celem sponsoringu jest poprawienie świadomości marki w Niemczech i Europie. Sponsoring opiera się na koncepcji zintegrowanej komunikacji marketingowej - Logo Markowe Kyocera jest noszone na koszulkach zawodników piłkarskich i zamieszczone wokoło obwodu stadionu oraz występuje w telewizyjnych i radiowych reklamach.

www.borussia.de

Reading Football Club - Wielka Brytania

Kyocera Mita w Wielkiej Brytanii kontynuuje relacje partnerskie z Reading FC pokazującym markowe logo Kyocera na wewnętrznych i zewnętrznych częściach stadionu klubowego "Madejski", domu klubowego oraz trasach dojazdowych. KYOCERA MITA UK jest ściśle związana z drużyną od czasu ich przeprowadzenia się do prestiżowego stadionu "Madejski" w 1998r. Kyocera Mita została sponsorem tzw. East Stand w 2001r. W trakcie następnego okresu firma wspomagała klub w oparciu o wiele inicjatyw markowych, mających na celu wzrost znaczenia Kyocera Mita w Anglii. Na przekroju minionych lat, "READING FC" była jedną z gwiazd Piłkarskiej Ligii Mistrzów, z zasłużonymi aspiracjami na awans. Zarząd klubu wytrwale koncentruje się na osiągnięciu głównego celu jakim jest stworzenie najbardziej szanowanego i profesjonalnego klubu piłkarskiego w Wielkiej Brytanii.

www.readingfc.co.uk

Kyoto Purple Sanga - Japonia

W Japonii, Kyocera sponsoruje Kyoto Purple Sanga, profesjonalną drużynę piłkarską Ligii Juniorów, która w przeszłości odniosła zwycięstwo w Pucharze Cesarza (Emperor's Cup) i od 2005 roku znajduje się w lidze J1. Logo Kyocera jest głównym punktem na strojach sportowych piłkarzy i stadionowych bilbordach.

www.kyoto-purple-sanga.co.jp

 
Created by MC
ATIM Systemy Kopiujące
ATIM Systemy Kopiujące | 60-539 Poznań, ul. Św. Wawrzyńca 1c/2 | tel. (061) 663 1993 | www.atim.pl
© 1995-2007 | Wszelkie Prawa Zastrzeżone | Intranet | Mapa strony